MAMMOMAT Revelation

Farkı görün. Fark yaratın.

MAMMOMAT Revelation
 
Bizle İletişime Geçin

Sistem spesifikasyonları

Dedektör teknolojisiAmorf Selenyum (aSe)
Dedektör boyutu24 cm x 90 cm (9,5" x 12")
X-ray tüpü anot malzemesiTungsten
FiltreAnot filtre kombinasyonları: W/Rh, W/Ti
Dönüş aralığı+1800 ile -1800 arası, motorlu, önceden seçilebilen rotasyon açısıyla izosantrik rotasyon
Tomosentez modunun dönüş aralığı25 projeksiyonla –250 ile +250 arası
Yükseklik ayarı (motorlu)69 cm (27,2“) ile 150 cm (59,1“) arası (obje masası)
Kaynak-görüntü mesafesiYüksek geometrik çözünürlük ve konumlandırma sırasında optimum hasta erişimi için 65 cm (25,6")
Biyopsi biriminin ağırlığı< 5 kg
Ekranlar3 MP 54 cm (21") TFT renkli ekran (isteğe bağlı)
CD / DVDEvet
USBEvet

 

Klinik uygulamalar ve iş akışları

X-ışını salım seçenekleriKumanda masası, elle kontrol edilen düğme ve ayakla kontrol edilen düğme seçenekleri
PRIME TeknolojisiEvet
OpComp – optimize sıkıştırma kuvvetiEvet
OpDose – optimize hasta dozuEvet
DICOM ServisleriDICOM Query/Retrieve, DICOM Print, DICOM Storage (Send/Receive), DICOM Storage Commitment, DICOM MPPS, DICOM Worklist Management

 

Özellikler/Seçenekler

HD Breast Tomosynthesis1
Benzersiz 50° geniş açılı tomosentezimizi kullanarak güvenilir diagnostik kararlar alın. Bu özellik, en yüksek derinlik çözünürlüğüyle2 3 boyutlu mamografide doku ayrımını sağlıyor.

Insight 2D ve 3D1
Tomosenteze ek olarak FFDM yerine Insight 2D kullanırken dozu %40'a varan oranda azaltın3. Mamograma benzediği için, önceki görüntülerle kolayca karşılaştırabilirsiniz. Benzersiz Insight 3D ile gerçek anlamda 3-boyut duygusunu yaşayın: Mikrokalsifikasyonları tek bakışta görün ve bulgularınızı meslektaşlarınız ve hastalarınızla kolayca paylaşın.  

HD Breast Biopsy
1
Hedefi +/-1 mm doğrulukla tutturan benzersiz 50° geniş açılı teknolojimizden yararlanın ve tek-tıkla hedefleme özelliği sayesinde biyopsi prosedürünün süresini kısaltın. Aynı zamanda esnekliğinizi koruyun: istediğiniz biyopsi cihazını kullanabilirsiniz.

InSpect – Entegre Örnek Aracı1
Zamandan ve maliyetten tasarruf edin: Örnek taramanızı, doğrudan mamografi sistemi üzerinde, sadece 20 saniyede tamamlayın.

Insight BD – Meme Yoğunluğu değerlendirmesi1
Hem FFDM'de hem de tomosentezde, henüz çekim istasyonundayken bile, anlık risk stratifikasyonu için %100 objektif, volümetrik meme yoğunluğu değerlendirmesi yapın.

TiCEM – Titanium Contrast Enhanced Mammography1
Lezyonları güvenle tespit etmek ya da olasılığı ekarte etmek için ek diagnostik bilgi alın. MRG’ye uygun maliyetli bir diagnostik alternatif sunan TiCEM, aynı zamanda çekim planlama karmaşasını ve diğer modalitelerdeki iş yükünü azaltıyor. Optimize titanyum filtre, X-ray tüp yüklerini düşürerek kesintisiz tetkik imkanı sağlıyor.

Kişiselleştirilmiş Soft Compression1
Kişiselleştirilmiş Soft Compression ile hastanın rahatsızlığını azaltın ve tutarlı kalitede meme görüntüleri alın: Optimum sıkıştırma seviyesi, her kadın için otomatik olarak ayarlanıyor.

Yumuşak kenarlı ve meme için optimum şekilli SoftComp Paddles ile daha yüksek düzeyde hasta konforu ve daha kolay konumlandırma elde edin.

MoodLight1
Rahatlatıcı MoodLight ile hasta deneyimini iyileştirin. Geniş renk seçenekleri ve şık tasarımıyla, rahatlatıcı bir ortam yaratın.

PRIME Teknolojisi
Mamografide dünyanın ilk yazılım-tabanlı saçılma önleyici çözümünü kullanarak, görüntü kalitesinden ödün vermeden dozu %30'a varan oranda azaltın4. Mekanik ızgaranın geriye kaydırılması sayesinde, artık meme ile dedektör arasında radyasyonu emen sabit bir obje bulunmuyor, bu sayede de primer radyasyonun %100'ü kullanılarak toplamda daha düşük doz seviyeleri elde etmek mümkün oluyor.
 

İlgili Ürünler, Servisler ve Kaynaklar

1İsteğe bağlı

2Maldera ve ark. (2016): Digital breast tomosynthesis: Dose and image quality assessment. Physica Medica, s. 1-12.; Marshall N.W. and Bosmans H. (2012): Measurements of system sharpness for two digital breast tomosynthesis systems. Phys. Med. Biol. 57, s. 7629-7650.; Rodríguez-Ruiz A. ve ark. (2016): Evaluation of the technical performance of three different commercial digital breast tomosynthesis systems in the clinical environment. Physica Medica 32, s. 767-777.

3Uchiyama N. ve ark. (2016): Diagnostic Usefulness of Synthetic MMG (SMMG) with DBT (Digital Breast tomosynthesis) for Clinical – Setting in Breast Cancer Screening. Springer International Publishing Switzerland. IWDM 2016, LNCS 9699, s. 59–67.

4Meme yoğunluğuna bağlı olarak, Mammomat Inspiration ile ızgara-bazlı çekime kıyasla - L.B. Larsen, A. Fieselmann, H. Pfaff, T. Mertelmeier Performance of grid-less digital mammography acquisition technique for breast screening: analysis of 22,117 examinations Presentation B-1025 ECR 2015

MAMMOMAT Revelation tüm ülkelerde ticari satışta değildir. Yasal nedenlerle gelecekte satışta olacağı da garanti edilemez. Detaylı bilgi için Siemens Healthineers Türkiye’ye başvurunuz.

MAMMOMAT Revelation 510(k) onayındadır ve henüz ABD’de ticari satışta değildir.