Tools


Site Haritası

Site Haritası

Imaging of Cerebral Amyloid Angiopathy (CAA) using syngo SWI

Author: Markus Lentschig, M.D.
MR, Nuclear Medicine and PET/CT Center Bremen Mitte, Bremen, Germany

Compared to conventional T2*-weighted imaging susceptibility-weighted imaging (syngo SWI) is very sensitive in detection of small bleedings and small vascular malformations. In his case report Markus Lentschig, M.D. from the MR Center Bremen in Germany shows that syngo SWI is also a sensitive tool for the precise assessment of cerebral amyloid angiopathy (CAA). Multiple smallest cortical and subcortical bleedings were depicted in detail and in this case extend and severity of CAA as visualized by SWI would have been clearly underestimated based on conventional MRI only.


Further Reading

Date: 15-06-2010


Case Studies

Sunulan bilgiler sadece örnekleme içindir ve okuyucu tarafından tıp uygulamaları için talimat olarak kullanıması niyetiyle verilmemiştir. Bu bilgiyi okuyan tüm tıp doktorlarına hastalarıyla ilgilenirken kendi bilgi, eğitim ve deneyimlerini kullanmaları gerektiğini hatırlatırız. Bu materyal bu amaca hizmet etmez ve Siemens Sağlık, bu materyali bu bağlamda bir amaçla kullanılması için hazırlamamıştır.

Burada bahsedilen ilaçlar ve dozlar, ilaçların kullanım ve/veya endikasyonları için onay etiketlemesi ile uyumludur. Hastaların tanı ve tedavilerinin ve bununla bağlantılı reçetelendirilmiş ilaç ve dozların sorumluluğu sadece tedaviyi yapan doktora aittir. Sistemi çalıştırırken Kullanma Talimatlarına harfiyen uyulmalıdır. Teknik veri için kaynak, ilgili veri sayfalarıdır. Sonuçlar değişiklik gösterebilir.

Bu bilgi yardımcı oldu mu?
Yanıtınız için teşekkür ederiz
Yorumunuzda sayı ve/veya '@' işareti olduğunu fark ettik. Sizinle iletişime geçmemiz için telefon numarası ya da e-posta adresi girmeye çalışıyorsanız lütfen bizimle e-posta formumuz aracılığıyla iletişime geçiniz.

Not: Doğrudan kişisel bir yanıt almak için lütfen bizimle e-posta formumuz üzerinden iletişime geçiniz.

Teşekkür ederiz